دومین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی در سال 1397 برگزار گردید

دومین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی در سال 1397 برگزار گردید
در راستای نظارت و راهبری طرح‌های سرمایه‌گذاری از سوی دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذای استان و با هدف بررسی و رسیدگی به صدورمجوزهای موردنیازبرای شرکت دهلرایرانیان مجری طرح تولیدکنسانتره میوه درشهرک صنعتی شماره 3 ارومیه، دومین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی،رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اهمیت برگزاری اینگونه جلسات، رفع مشکلات پیش‌روی پروژه‌های سرمایه‌گذاری بمنظور ایجاد رضایت خاطر در سرمایه‌گذاران را اقدامی اساسی در راستای پذیرش و تشویق سرمایه‌گذاری خارجی دانست و در ادامه بر لزوم موافقت دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه در راستای صدور مجوزهای مورد نیاز پروژه شرکت دهلر، در کمترین زمان ممکن تأکید و خواستار ارائه توضیحات لازم در خصوص اقدامات اجرایی انجام یافته در این رابطه شد.
نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان نیز،به مصوبات جلسه قبلی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و مذاکرات صورت گرفته در این خصوص اشاره و پس از ارائه خلاصه‌ای از مباحث مطروحه در جلسه مزبور، خواستار ارائه توضیحات لازم از سوی مدیر پروژه شرکت‌، در رابطه با مسایل پیش‌روی پروژه شد.
مدیر پروژه شرکت دهلر ایرانیان، ضمن‌ معرفی شرکت مزبور،‌ توضیحاتی در راستای اجرای پروژه در زمینه تولید کنسانتره میوه  ارائه و از مساعدت‌های دستگاههای اجرایی مرتبط با پروژه به ویژه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قدردانی نموده و خواستار رفع مشکل واگذاری زمین و تأمین آب مورد نیاز و صدور مجوز زیست محیطی از سوی دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان پس از توضیحات مدیر پروژه شرکت دهلر، اعلام نمود براساس توافق شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان با تأمین آب پروژه نسبت به تنظیم قرارداد و واگذاری زمین با حداکثر مشوقات قانونی اقدام خواهد گردید.
نماینده تام‌الاختیار شرکت آب منطقه‌ای استان در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز  گفت: به استناد مکاتبات صورت گرفته با دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو در راستای تأمین آب شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه و همچنین مذاکرات معمول معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در این خصوص، مشکل تأمین آب پروزه شرکت مزبور را مرتفع دانسته و اعلام نمود که در اولین فرصت، نسبت به صدور مجوز تأمین آب شرکت مزبور از طریق خرید چاه کشاورزی اقدام خواهد شد.
جلسه با جمع‌بندی مسائل مطروحه به منظور تسریع در فرایند‌های اخذ مجوز و حمایت کامل از این سرمایه‌گذاری در زمینه کشاورزی خاتمه یافت.

# نظر : 0