برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در شهر نقده

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی در شهر نقده
هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت متبوع در استان آذربایجان‌غربی با حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، مدیران عضو شورا، نماینده مردم شریف شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرستان‌های نقده و اشنویه و همچنین تنی چند از مسئولین شهرستانی و تشکلهای صنفی و اقتصادی در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان نقده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داودغفارپور در هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی که با محوریت طرح و بررسی مسائل و موضوعات مبتلابه دستگاه‌های تابعه وزارت  در استان برگزار شد، اظهار داشت؛ یکی از اهداف شورا، رسیدگی به مشکلات مردم و بخش خصوصی است و وظیفه تسهیل و تسریع در رفع مشکلات اقشار مختلف، بر عهده دستگاه‌های متبوعه وزارت امور اقتصادی و دارایی بوده و در این مسیر، از هیچ‌گونه تلاشی نباید کوتاهی نمود.

مدیر‌کل  امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت متبوع در استان ضمن یادآوری مصوبات جلسه قبلی شورا در این شهرستان به بیان اقدامات انجام‌شده در مصوبات جلسه مذکور پرداخته و توضیحاتی درخصوص هر یک از آن‌ها ارائه نمود.

غفار پور همچنین با اشاره به سهم تسهیلات اعطایی از محل بند (الف) تبصره 18 قانون بودجه سال جاری به استان، توضیحات مبسوطی در خصوص تعداد طرح‌های تصویب‌شده برای اعطای تسهیلات و نحوه اعطای تسهیلات از محل تبصره فوق ارائه نموده و از کلیه فعالین اقتصادی و متقاضیان سرمایه‌گذاری درخواست کرد تا برای رونق کسب‌وکار خود و توسعه سرمایه‌گذاری در سطح شهرستان و استان، از این ظرفیت قانونی استفاده نمایند.

وی در ادامه بر آمادگی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران اشاره نموده و از توجه و اهتمام استاندار، زنجانی رئیس مجمع نمایندگان استان و همچنین فرمانداران شهرستان‌های نقده و اشنویه به امور سرمایه‌گذاری تشکر نمود.

غفار پور افزود:انتظار می‌رود با طرح مشکلات در شورا، ضمن ارائه راهکار‌های مناسب، اقدامات مؤثر و کارشناسی نیز در جهت رفع آن‌ها انجام پذیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: امیدواریم بتوانیم در چهارچوب برنامه‌ها و اهداف وزارت متبوع، گام‌های مؤثری در دست‌یابی به اهداف توسعه‌ای استان و کشور برداریم.

علی زنجانی نماینده مردم شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی و معیشتی حوزه‌های انتخابی خود، اظهار داشت؛ شهرستان‌های نقده و اشنویه از مناطق محروم و درعین‌حال از مراکز مهم کشاورزی و صادرات آن به‌حساب می‌آیند.

 نماینده مردم  شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی مسئولان اقتصادی استان بخصوص گمرک و مالیاتی به حل مسائل و مشکلات مردم شد.

 ایشان همچنین با اشاره به مشکلاتی که عدم وجود گمرک در شهرستان‌های فوق برای صادرکنندگان اقلام کشاورزی ایجاد نموده درخواست کرد تا با توجه به فراهم بودن محل برای ایجاد گمرک در شهرستان نقده نسبت به فعال نمودن گمرک در شهرستان نقده اقدامات لازم صورت پذیرد.

زنجانی همچنین با اشاره به وضع نامناسب درآمدی و معیشتی مردم این منطقه از مدیرکل امور مالیاتی استان درخواست نمود تا با توجه به اختیارات قانونی خود نسبت به رفع مشکلات مالیاتی مردم و بخشودگی جرائم مالیاتی مؤدیان شهرستان‌های نقده و اشنویه اقدام شود.

نماینده مردم  شهرستان‌های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص میزان تسهیلات اعطایی بانک‌ها از کارمندان و رؤسای بانک‌های شهرستان‌های نقده و اشنویه خواستار توجه ویژه به این امر شد.

در ادامه جلسه هریک از مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان به ارائه گزارش در راستای عملکرد دستگاه‌های ذی‌ربط خود پرداخته و نظرات و پیشنهاد‌ها سازمانی خود را در خصوص موارد مطروحه و برنامه‌های عملیاتی و پیشنهادات سازمان متبوع‌شان ارائه  و آن را موردبحث و بررسی قراردادند.

# نظر : 0