کارگاه آموزشی روش‌های تأمین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری برگزار شد

کارگاه آموزشی روش‌های تأمین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری برگزار شد
کارگاه آموزشی تأمین مالی خارجی توسط مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران و با حضور جمعی از مدیران، معاونین و سایر مدعوین حاضر در جلسه، در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان پیش‌شرط اصلی برای جذب و توسعه سرمایه‌گذاری خارجی در استان را تهیه و تدوین اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری دارای مطالعات پیش امکان‌سنجی و ارائه آن به مرکز در قالب فرم خلاصه وضعیت توسط کلیه دستگاه اجرایی خدمات و مجوز دهنده سرمایه‌گذار سرمایه‌گذاری استان، اعلام نمود.
داوود غفارپور با اشاره بر لزوم ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان به‌منظور کاهش مدت‌زمان صدور مجوزهای موردنیاز متقاضیان سرمایه‌گذاری در فرایند سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از راه‌های اصلی بهبود محیط کسب‌وکار در استان، اعلام کرد: با همکاری دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات و مجوزهای کسب‌وکار، سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان تا پایان مردادماه سال جاری آماده بهره‌برداری خواهد شد.
احمد جمالی مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران نیز در این نشست، اشرافیت کامل مدیران دستگاه‌های اجرایی با مفاهیم و روش‌های استفاده از منابع مالی و خطوط اعتباری خارجی به‌منظور اجرای پروژه‌های زیربنایی استان را لازم و ضروری عنوان کرد.
وی تهیه و تدوین نقشه راه سرمایه‌گذاری و تأمین مالی استان را پیش‌نیاز هرگونه اقدام در خصوص مقوله سرمایه‌گذاری عنوان نموده و با اشاره به ویژگی‌ها و مزایای قانون فیپا و آیین‌نامه ضایعات، گزارشی در خصوص وظایف سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی و مشوق‌های سرمایه‌گذاری معاهدات بین‌المللی و روش‌های تأمین مالی ارائه نمود.
در پایان نشست، اعضای حاضر طی پرسش و پاسخ به طرح دیدگاه‌ها، نظرات و سؤالات خود در خصوص موضوع سرمایه‌گذاری و تأمین مالی خارجی پرداخته و به این سؤالات از سوی دکتر جمالی پاسخ لازم داده شد.

# نظر : 0