طرح ایجاد واحد کربنات سدیم در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی بررسی شد

طرح ایجاد واحد کربنات سدیم در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی بررسی شد
دوازدهمین یکشنبه تولید استان با موضوع بررسی موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری با حضور نماینده گروه صنعتی شیشه کاوه و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مجوز دهنده سرمایه‌گذاری در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی با اشاره به خدمات و تسهیلات قانونی برای ورود سرمایه به استان، از حمایت همه‌جانبه دولت از طرح‌های سرمایه‌گذاری اشتغال‌زا خبر داد.

داود غفارپور نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری از آمادگی این مرکز برای هرگونه اقدام جهت تسهیل در اخذ مجوزهای لازم و همچنین تسهیلات قانونی برای ورود ماشین‌آلات موردنیاز این واحد بزرگ تولیدی از گمرکات استان خبر داد.

در این جلسه که درخواست سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک واحد تولیدی کربنات سدیم موردنیاز برای بلور و شیشه با ظرفیت یک‌میلیون تن و با سرمایه 4200 میلیارد تومان از سوی گروه بزرگ صنعتی شیشه کاوه موردبررسی قرار گرفت، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی خواستار حمایت از سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی این واحد بزرگ تولیدی با اشتغال‌زایی مستقیم بیش از 1200 نفر در استان شد.

در همین نشست معاونین استاندار و سایر مدیران و مسئولان دستگاه‌های مربوطه نیز در بحث تسهیل و تسریع صدور مجوزهای لازم ازجمله در بحث واگذاری حدود 300 هکتار زمین و آب لازم برای عملیات تولیدی این طرح قول مساعدت‌های لازم را دادند.

# نظر : 0