برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری با هدف شتاب‌بخشی به توسعه آذربایجان‌غربی

برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری با هدف شتاب‌بخشی به توسعه آذربایجان‌غربی
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تدوین طرح‌های شتاب‌دهنده به روند توسعه استان هدف اصلی از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری است.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی،داود غفارپور، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی در این جلسه گفت: همایش فرصت‌های سرمایه گذاری استان دهم و یازدهم مهر امسال در ارومیه برگزار می‌شود.
 محمدمهدی شهریاری در جلسه هماهنگی اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی گفت : شناسایی طرح‌های دارای ظرفیت و مزیت نسبی باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد.
وی اضافه کرد: شناسایی سرمایه‌گذاران هدف و انتخاب هدفمند آنان گام دیگری در راستای برگزاری هرچه بهتر این همایش است.
وی بیان کرد: در هر بخش از جمله صنعت، معدن، گردشگری، کشاورزی و دیگر بخش‌های مهم و مؤثر در توسعه استان چند طرح مهم و اساسی انتخاب و معرفی شود.
وی ادامه داد: ما به دنبال برگزاری همایش تبلیغاتی نیستیم و تنها در راستای توسعه استان و کاهش مشکلات طرح‌های محرک، این همایش را برگزار می‌کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: طرح‌های پایین دستی پتروشیمی، گردشگری، صنعتی و حوزه تجارت از جمله مهمترین مواردی است که می‌توانیم در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری ارائه دهیم.
رضا حسینی افزود: آذربایجان‌غربی استانی مرزی و دارای قابلیت‌های تجاری زیاد است که می‌توان با استفاده بهینه از آنها زمینه رشد این خطه از کشور را فراهم کرد.
وی اضافه کرد: اعلام حمایت از سرمایه گذاران، شناساندن ایران در حوزه بین الملل و برداشتن گام نخست برای توسعه از اهداف این همایش است.

در این جلسه مدیران حاضر نیز نظرها و پیشنهادهای خود در راستای برگزاری هرچه بهتر این همایش را بیان کردند.
این همایش، نخستین برنامه ویژه جذب سرمایه گذاری در آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

# نظر : 0