شصت و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی برگزار شد

شصت و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی برگزار شد
در راستای نظارت و راهبری طرح‌های سرمایه‌گذاری از سوی دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و باهدف بررسی و رسیدگی به مشکلات پیش‌روی برخی پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان‌، شصت‌وهشتمین جلسه‌ بگزار گردید.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داود غفارپور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، ضمن ارائه گزارش مختصری از مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری حاضر در جلسه به اقدامات معمول مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه در راستای رفع آنها، اشاره کرد.
 رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نیز، ضمن تأکید بر اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی استان در رفع موانع و مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران در حداقل زمان ممکن، در راستای بررسی مشکل پیش‌روی هریک از طرح‌های سرمایه‌گذاری مزبور و رفع آنها، خواستار ارائه توضیحات تکمیلی در خصوص مشکل مربوطه از متقاضیان سرمایه‌گذاری و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط استانی شده و در پایان پس از بحث و تبادل‌نظر بین حاضرین در جلسه، تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد:

مقرر شد موضوع تخصیص آب به شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری پگاه سلماس، مجدداً در جلسه‌ اختصاصی با حضور مقام عالی استان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

مصوب شد اداره‌کل راه و شهرسازی استان با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ظرف مدت 10 روز، تمامی اسناد و مدارک لازم جهت طرح موضوع صدور پروانه ساخت شرکت سرمایه‌گذاری اسپوتا مسکن‌سازه پرواز در کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان را تهیه و موضوع در اولین جلسه کارگروه مزبور طرح و اعلام نتیجه شود.

همچنین اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان، مکلف شد تا پیگیری لازم جهت اخذ تأییدیه مربوط به نقشه ایمن‌سازی راه دسترسی به مجتمع گردشگری ایرانیان را از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور انجام و نتیجه را به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اعلام نماید.

در خاتمه مصوب گردید تا موضوع ورود موقت ماشین‌آلات راه‌سازی (لودر و بیل مکانیکی) شرکت گلبرق ارومیه از سوی استانداری آذربایجان‌غربی از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مورد پیگیری قرار گیرد.

# نظر : 0