مراسم افتتاح و راه اندازی تالار بورس کالای آذربایجان غربی برگزار شد

مراسم افتتاح و راه اندازی تالار بورس کالای آذربایجان غربی برگزار شد
مراسم افتتاح و راه اندازی تالار بورس کالای آذربایجان غربی با حضور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی و مدیران و مسئولان اقتصادی استان در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داودغفارپور نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، بابیان اینکه برای اولین بار در آذربایجان‌غربی بورس کالای استانی افتتاح می شود گفت: یکی از مشکلات استان ما عدم شفافیت در این حوزه و وجود واسطه گری می باشد و امیدواریم با راه‌اندازی این بازار مزیت مثبتی برای عرضه محصولات کشاورزی ایجاد شود.
 وی افزود: با افتتاح بورس کالای استانی شاهد توسعه روند رو به رشد و توسعه اقتصادی استان با توسعه عرضه محصولات کشاورزی از طریق بورس کالاخواهیم بود.
سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالای کشور  با بیان اینکه بورس کالایی نقش بسیار اساسی بر روی توسعه ملی دارد گفت: بورس‌ کالا برای کالاهایی تشکیل می شوند که برای آن کشور دارای مزیت اقتصادی می باشند.
 وی افزود: استان آذربایجان‌غربی با دارا بودن محصولات کشاورزی متنوع، دارای ظرفیت بالایی در این حوزه می باشد.
قاضی پور نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بورس کالا در آذربایجان‌غربی با چند سال تأخیر شروع بکار می‌کند، گفت: باتوجه به هم مرزی آذربایجان‌غربی با ترکیه و عراق این استان دارای پتانسیل بالایی جهت صادرات محصولات کشاورزی از طریق مرزهای استان می باشد

# نظر : 0