تجدیدنظر و تحرک در مدیریت فضای کسب‌وکار استان ضروری است

تجدیدنظر و تحرک در مدیریت فضای کسب‌وکار استان ضروری است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی گفت: متولیان فضای کسب‌وکار در آذربایجان‌غربی با مدیریت صحیح برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌های تحمیلی در استان بیش‌ازپیش تلاش نمایند.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی؛ رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی در نشست تخصصی معرفی و تشریح سامانه "دادور" که در سالن همایش‌های بانک صادرات برگزار شد، با بیان اینکه مدیریت صحیح فضای کسب‌وکار، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌های گزاف را در پی دارد، گفت: توسعه دولت الکترونیک کشور یکی از دغدغه‌های کلیدی کشور به شمار می‌رود که از ابتدای دولت یازدهم آغازشده و تلاش می‌شود با اعمال سیاست‌های خاص، هزینه‌های مبادلاتی ناشی از عوامل متعدد کاهش یابد.

معاون توسعه هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه با بیان اینکه جمعی که در این جلسه حضور دارند مدیران، فرمانداران و کارشناسان مرتبط و متولیان فضای کسب‌وکار هستند که انتظار می‌رود ازاین‌پس با مدیریت صحیح فضای کسب‌وکار گامی اساسی در این راستا بردارند و آذربایجان‌غربی را در حوزه فضای کسب‌وکار به استانی سرآمد و شاخص تبدیل نمایند.

وی یکی از موانع و چالش‌های موجود در بخش سرمایه‌گذاری و فضای کسب‌وکار را بروکراسی اداری، مشکلات مربوط به پرداخت تسهیلات و معوقات بانکی، اطاله وقت در فرآیند رسیدگی و صدور مجوزها و تحمیل هزینه‌های تورم و هزینه‌های گزاف به پروژه‌ها اعلام نمود و اظهار داشت: آذربایجان‌غربی دارای توانمندی‌های بسیار است که باید تلاش شود با توسعه روزافزون فضای کسب‌وکار، از صرف وقت و هزینه‌های گزاف جلوگیری شود.

وی تأکید نمود: فرمانداران به‌عنوان متولیان این امر در شهرستان‌ها، مسئولیت پیگیری و اجرایی نمودن اهداف و کلیات موضوعات مربوط به پایش محیط کسب‌وکار در شهرستان‌های مربوط به مسئولیت خود را دارند و تلاش نمایند تا هرکدام در سال جاری برنامه‌ای شاخص و کلیدی را ارائه نمایند.

در پایان رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، علت بیشتر مشکلات بخش تولید را موضوع معوقات بانکی دانست که اکثراً نتیجه تاخیرات مکرر در زمان تصمیم گیری دستگاه های مربوطه است.

 وی سپس اظهار داشت: باید بدون اتلاف زمان و با بهره گیری از سامانه های مرکز ملی پایش با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی باعث ارتقاء شاخص های توسعه استان و رفاه مردم استان شویم.

# نظر : 0