سومین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی برگزار شد

سومین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی برگزار شد
باهدف بررسی و رسیدگی به مشکلات متقاضی سرمایه‌گذاری احداث مجتمع خدمات رفاهی دومنظوره وحدت، شرکت‌ کابی آلیاژ، شرکت سولدوز شافا، شرکت سرمایه‌گذاری اسپوتا مسکن سازه پرواز و طرح گردشگری، تفریحی و اقامتی ستاره سیلوانا، سومین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در محل سالن شهید نیکخواه استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، ضمن تأکید بر لزوم همکاری و تعامل مناسب دستگاه‌های اجرایی استان با دبیرخانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در رفع مسائل و مشکلات پیش‌روی پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان گفت: با توجه به اینکه بخشی از مشکلات پروژه‌های سرمایه‌گذاری به دستگاه‌های اجرایی استان مربوط است، لزوم بهبود محیط کسب‌وکار استان به‌عنوان پیش‌نیاز توسعه سرمایه‌گذاری ضروری است.
رضا حسینی با اشاره به اینکه حجم کثیر مشکلات پیش‌روی پروژه‌های سرمایه‌گذاری ناشی از اقدامات ناهماهنگ دستگاه‌های اجرایی در صدور مجوزها و استعلامات بین دستگاهی پروژه‌های سرمایه‌گذاری است، با تأکید بر تلاش دستگاه‌های اجرایی استان در بهبود محیط کسب‌وکار، بهره‌برداری از سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری و سوق دادن متقاضیان سرمایه‌گذاری به اخذ مجوزهای موردنیاز از طریق این سامانه را از اقدامات ضروری در ایجاد شفافیت در نظام استعلامات و بهبود محیط کسب‌وکار استان دانست.
داود غفارپور نایب‌رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان ضمن  معرفی اجمالی شرکت‌های موضوع جلسه، با اشاره به بند 2 مصوبات بیست و هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان درخصوص ارائه نقشه UTM اراضی موردنیاز پروژه تله‌کابین و تله فریک شرکت گردشگری هزاره غرب ارومیه توسط اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به اداره‌کل ثبت‌اسناد و املاک، خواستار ارائه گزارش دستگاه‌های مربوطه در این خصوص شد.
در ادامه، غفارپور با اشاره به دستور جلسه درخصوص مشکلات شرکت‌های مذکور، خواستار ارائه توضیحات لازم از سوی هریک از سرمایه‌گذاران و مسئولین دستگاه اجرایی مربوطه شد.
در پایان نشست نیز پس از بحث و بررسی مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاران حاضر در جلسه، با جمع‌بندی موارد مطروحه، مقرر شد دستگاه‌های اجرایی استان در بازه‌های زمانی تعیین‌شده، اقدامات لازم جهت رفع مشکلات سرمایه‌گذاران را به عمل‌آورند.

# نظر : 0