تشکیل چهل‌وششمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی در راستای تسریع و تسهیل در امور مربوط به طرح‌های سرمایه‌گذاری استان

تشکیل چهل‌وششمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی در راستای تسریع و تسهیل در امور مربوط به  طرح‌های سرمایه‌گذاری استان
در راستای تسریع و تسهیل در امور مربوط به سرمایه‌گذاری چهل‌وششمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌غربی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، در این جلسه به موضوعاتی از جمله: بحث و بررسی درخصوص تعیین تکلیف متولی صدور جواز ایجاد تالار و همچنین تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این خصوص، بررسی استعلامات مورد نیاز برای نیروگاه‌های خورشیدی از سوی دستگاه‌های اجرایی، بحث و بررسی درخصوص اراضی در اختیار اداره کل منابع طبیعی با هدف واگذاری اراضی مزبور برای متقاضیان احداث نیروگاههای خورشید، بررسی دلایل عدم امکان صدور جواز تأسیس برای احداث کارخانه آرد و سیلوی گندم در شهرستان چایپاره و بررسی مشکل تأمین زمین شرکت چندمنظوره‌ای فنی و مهندسی زرین سازه روشن پرداخته شد.
در این جلسه مقرر گردید مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان و شرکت توزیع نیروی برق استان، با برگزاری نشست مشترک و بصورت موردی موضوع کاهش استعلامات مورد نیاز برای چند نیروگاه‌ خورشیدی را بررسی و نتیجه را به مرکز منعکس نمایند.
 همچنین مصوب گردید شرکت توزیع نیروی برق استان، ضمن برگزاری جلسه مشترک با حضور سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) موضوع لزوم بررسی اهلیت فنی و مالی متقاضیان سرمایه‌گذاری احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان و همچنین وجود ظرفیت اتصال شبکه در محل مورد نظر را قبل از ارائه مجوز احداث  نیروگاه خورشیدی به متقاضیان را مورد بحث و بررسی قرار داده و نتیجه را به مرکز منعکس نماید.
مقرر گردید مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان نظر به وجود سابقه پیگیری موضوع توسط سازمان امور اراضی کشور و اتاق اصناف ایران، موضوع متولی صدور جواز ایجاد تالار را از مدیریت امور اراضی کشور پیگیری و نتیجه را بمنظور انعکاس به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این حوزه به مرکز منعکس نماید.
با عنایت به صدور جواز تأسیس اولیه کارخانه آرد و سیلوی گندم در شهرستان چایپاره، مقرر گردید سازمان جهاد کشاورزی استان متولی تمدید جواز مزبور را سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی و اداره‌کل راه و شهرسازی استان و متقاضی سرمایه‌گذاری نیز موضوع را از طریق دستگاه مزبور پیگیری نماید.
همچنین مصوب گردید، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، در راستای رفع مشکل واگذاری زمین درخواستی شرکت چندمنظوره فنی و مهندسی زرین سازه روشن نسبت به تغییر نام جواز تأسیس شرکت زرین سازه روشن اقدام و نتیجه را به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اعلام نماید.

# نظر : 0