هفتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان غربی برگزار شد

هفتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان غربی برگزار شد
هفتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در سال 1397، با حضور معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان، تعدادی از معاونین دستگاه‌های اجرایی ارائه دهنده خدمات و مجوزهای موردنیاز سرمایه‌گذاری و مدیرعامل و نماینده شرکت کاغذ سنگ ایرانیان، در سالن جلسات این اداره‌کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی، معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان، با اشاره به وظایف مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در راستای انجام پیگیری و هماهنگی‌های لازم و راهبری پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان، خواستار ارائه توضیحاتی به منظور معرفی پروژه مدنظر، از شرکت سرمایه‌گذاری مزبور شد.
مدیرعامل شرکت کاغذ سنگ با اشاره به توانمندی بالای استان آذربایجان‌غربی در بخش معدن، هدف از سرمایه‌گذاری در این استان را راه‌اندازی دو خط تولید شامل تولید کاغذ از سنگ آهک و تولید پودر میکرونیزه به عنوان یکی از مواد اولیه موردنیاز در تولید کاغذ جمعاً با سرمایه‌گذاری به میزان 300 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای حدود 130 نفر عنوان کرده و مزایای محصول تولیدی را ضد آب بودن و مقاومت بالا و پاره نشدن با کاربردهای فراوان محصول، اعلام کرد.
نماینده تام‌الاختیار سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی ماکو در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان، ضمن اشاره به مشوق‌های قانونی منطقه آزاد ماکو از قبیل معافیتهای مالیاتی و عوارض ورود تجهیزات پروژه، اظهار داشت امکان واگذاری زمین در نواحی صنعتی منطقه آزاد ماکو وجود داشته و در زمینه تأمین امکانات زیربنائی پروژه نیز مشکلی وجود نخواهد داشت.
در ادامه، رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، تولید کاغذ از سنگ آهک را به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت‌دار آن سازمان عنوان کرده و میزان استخراج سنگ آهک از معادن استان را حدود6/5 میلیون تن در سال اعلام کرده که با توجه به نیاز پروژه قابل تأمین دانست.
در پایان، ضمن جمع‌بندی موارد مطروحه، مقرر گردید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی ماکو، اطلاعات معادن سنگ آهک موجود در استان که مشخصات عیار آنها مطابق با نیازهای پروژه می‌باشد را تهیه نمایند.

# نظر : 0