نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی باحضور هیات سرمایه گذ اران چینی برگزار شد

نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی باحضور هیات سرمایه گذ اران چینی برگزار شد
در این دیدار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از حضور این هیات به ظرفیتها و توانمندیهای مهم استان در بخشهای کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری و معدن آمادگی استان را جهت بهره مندی از سرمایه گذاری این شرکت چینی اعلام داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی به نقل از صداو سیمای استان، رضا حسینی با اشاره به آماده بودن تمام زیر ساخت های توسعه در استان از جمله راه آهن، نیروگاه‌ها، پایانه های صادراتی، شهرک های صنعتی، فرودگاه ها و شبکه قوی مالی گفت: ما علاقه مند به توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با شما هستیم و با تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی تمام مراحل صدور مجوزها و اقدامات برای سرمایه گذاران در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری ارائه خواهد شد و هیچ مشکلی در حوزه همکاریهای اقتصادی و تجاری بین آذربایجان غربی و شرکت چینی ایجاد نخواهد شد.
وی با اشاره به معافیتهای مالیاتی و گمرکی برای سرمایه گذاران افزود: هر میزان که در ایران برای سرمایه گذاران معافیتهای گمرکی و مالیاتی تعریف شده ۵۰ درصد هم به این معافیت ها در مناطق مرزی بویژه آذربایجان غربی افزوده می شود که این معافیت ها در زمان های بیست، سیزده، ده و هفت ساله تعریف شده است.
داود غفارپور مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هم در این نشست با اشاره به ارائه بسته اقتصادی برای سرمایه گذاری شرکت چینی گفت: این بسته حاوی اولویتها، فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری در استان است و مشوقهای لازم در آن ارائه شده است. در این نشست هیات چینی هم برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان از جمله تکمیل ساخت بیمارستان، طرحهای مخابراتی، محیط زیست، کشاورزی، پسماند و تصفیه خانه، انرژی های نوین از طریق فاینانس و با ضمانت نامه بانکی و همچنین انتقال فن اوری اعلام آمادگی کردند.
پس از  پایان این نشست مزاکرات و گفتگوهای تخصصی با دستگاهای اجرایی استان به صورت رودرو و در گروهای چند نفره برگزار شد.
این شرکت چینی از چندین شرکت بزرگ توسعه، فروش و توزیع در قالب هلدینگ شکل گرفته و در زمینه های قطعات خودرو، محصولات فلزی و پلاستیکی، مواد اولیه و تولیدات شیمیایی، چراغ های ال.ای دی، سلول های خورشیدی، انرژی های بادی، تجهیزات پزشکی، نیروگاههای گاز، تهیه مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ها و خط تولید، کشاورزی، سیستمهای ارتباطات ماهواره ای، تصفیه خانه و پسماند فعالیت می کند. این شرکت همکاری های نزدیکی با دانشگاههای چین در زمینه های، کشاورزی، الکترونیک، شیمی، انرژی، مواد شیمیایی و سایر رشته های پیشرفته تحقیقاتی دارد.

# نظر : 0