مجوز پنج پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان‌غربی به تصویب رسید

مجوز پنج پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در آذربایجان‌غربی به تصویب رسید
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: در سال جاری تاکنون مجوز پنج پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در استان به تصویب رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، حبیب تربتی طی نشست خبری که بمناسبت بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: سرمایه‌گذار این پروژه‌ها از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و عربستان است.

وی حجم سرمایه مصوب پنج پروژه را حدود 13 میلیون دلار اعلام کرد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، با تأکید بر رفع مشکلات گمرکی و شناسایی اراضی ملی قابل سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: بخش عمده مشکلات در کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری‌ها مربوط به واگذاری زمین و تأمین امکانات زیرساختی است که تلاش می‌کنیم قوانین و مقرراتی که برای فعالان اقتصادی ایجاد مشکل می‌کند را شناسایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: واگذاری زمین مشوق بسیار خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران در استان است که می‌تواند در تسریع روند جذب سرمایه‌گذار کمک مؤثری باشد.

تربتی ادامه داد: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد زیرساخت‌ها و تلاش برای رفع موانع این بخش از جمله اقدامات مهم و ضروری است که در این راستا بسته‌های سرمایه‌گذاری استان شامل قابلیت‌ها، توانمندی‌های استان، مشوق‌های قانونی، فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری تهیه شده است.

وی یادآور شد: براساس شاخص‌های ۲۸ گانه بهبود فضای کسب‌وکار و نظرسنجی فعالان اقتصادی، آذربایجان‌غربی در سال‌های 97 و 98، رتبه برتر کشوری را از آن خود کرده است.

آذربایجان‌غربی طی سال‌های گذشته رتبه دورقمی در خصوص فضای کسب‌وکار داشت که این رده با تلاش دولت تدبیر و امید، به رتبه نخست رسید.

# نظر : 0