رسیدگی به مشکلات سه پروژه‌‌ سرمایه‌گذاری در چهل‌وچهار مین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی

رسیدگی به مشکلات سه پروژه‌‌ سرمایه‌گذاری در چهل‌وچهار مین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی
در راستای نظارت و راهبری طرح‌های سرمایه‌گذاری و باهدف بررسی و رسیدگی به مشکلات پیش‌روی پروژه‌‌های سرمایه‌گذاری استان برگزار گردید.

ه گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، تربتی معاون اقتصادی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان ضمن اشاره به وظایف مرکز در تسهیل و تسریع امور مربوط به سرمایه‌گذاری‌، خواستار ارائه توضیحات لازم از سوی مدیران عامل و نمایندگان پروژه‌های مزبور در خصوص مشکلات پیش‌روی آن‌ها و نیز مدیران و نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در راستای موانع و مشکلات مطروحه توسط پروژه‌های حاضر در جلسه شد.
در ادامه جلسه، پس از طرح موضوع در خصوص مسائل و مشکلات موجود توسط مدیران عامل و نمایندگان طرح‌های سرمایه‌گذاری فوق و ارائه توضیحات توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تصمیماتی ازجمله اینکه: اقدام و گزارشات و مستندات مربوط به اقدامات عملی لازم سازمان جهاد کشاورزی استان در جهت کاهش و صرفه‌جویی در مصارف کشاورزی آب سطحی در واحدهای عمرانی 1 و 2 شبکه زولا را بمنظورتخصیص حدود 1 میلیون مترمکعب آب در سال به شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس اتخاذ گردید.
همچنین مقرر گردید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه تمامی مکاتبات و مستندات مربوط به پروژه احداث مجتمع خدمات- رفاهی و تیر پارک و نظر نهایی آن شرکت در خصوص پروژه مزبور را جهت بررسی بیشتر موضوع به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان ارائه نماید.
   در ادامه مصوب گردید شرکت توزیع نیروی برق پس از پیگیری و تأمین اعتبار موضوع توسعه توان ولتاژ شهرک صنعتی فاز 1 توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان(به استناد ماده 54 احکام دائمی توسعه کشور و ماده 81 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2) ، نسبت به احداث خط انتقال 20 کیلوولت برق تا ورودی شهرک مزبور اقدام نماید.
    در دیگر مصوبات این جلسه مقرر گردید: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب، ضمن تسریع در پیگیری صدور مجوز جایگاه سوخت مجتمع- خدمات رفاهی و تیر پارک وحدت، گزارش مکتوب تأخیر به وجود آمده در این خصوص را به‌همراه مدارک و مستندات مربوطه، جهت انعکاس به معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌غربی، به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان ارسال نماید.

# نظر : 0