در سی و پنجمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی

در سی و پنجمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آذربایجان‌غربی
در راستای راه‌اندازی سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان و به‌منظور طرح و بررسی اقدامات معمول دستگاه‌های اجرائی در اجرای سامانه مزبور، سی و پنجمین جلسه‌ مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌غربی، با اشاره به لزوم تأیید نهایی فرآیندهای مربوط به خدمات و مجوزهای سرمایه‌گذاری، به دستگاه‌های اجرایی باقیمانده تأکید نمود که هرچه سریع‌تر و ظرف مدت یک‌هفته نسبت به تأیید کتبی فرآیندهای ثبت‌شده در سامانه مزبور و انعکاس آن به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اقدام نمایند.
در ادامه، داود غفارپور ضمن ارائه گزارشی از اجرای سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان‌غربی، به اقدامات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و سایر دستگاه‌های مرتبط با موضوع در راستای ایجاد و راه‌اندازی سامانه این پنجره اشاره و اعلام نمود که تاکنون تعداد 28 دستگاه نسبت به تأیید کتبی فرآیندهای  مربوط به خدمات و مجوزهای قابل‌ارائه اقدام نمودنده‌اند.
در این جلسه پس از بحث و بررسی و سیاستگذاری بر اساس مطالب مطروحه در جلسه، مقرر گردید دستگاه‌هایی که نسبت به ارسال پاسخ به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اقدام ننموده‌اند، حداکثر تا یک هفته آینده نسبت به بررسی، اصلاح، تکمیل و یا تأیید فرآیندهای دستگاه مربوطه اقدام نمایند.
مصوب شد کلیه دستگاه‌های اجرایی صادرکننده مجوز یا موافقت اصولی کسب‌وکار یا فعالیت‌های تولیدی و خدماتی جهت اخذ استعلامات مجوزهای مربوطه از طریق سامانه پنجره واحد اقدام نمایند.
مقرر گردید برای هر یک از رابطین معرفی‌شده دستگاه‌ها، توسط مدیر هر دستگاه ابلاغ صادر و امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم از قبیل کامپیوتر و اینترنت تأمین گردد.
مصوب شد جهت اطلاع‌رسانی بهره‌برداری از سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری، نشست تخصصی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه با حضور تشکل‌ها و فعالین اقتصادی بخش خصوصی تدارک و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان نسبت به تشریح سامانه مزبور اقدام  نمایند.
همچنین مقرر گردید به‌منظور اطلاع‌رسانی بیشتر و بهتر موضوع، برنامه‌های لازم توسط صداوسیمای مرکز استان آذربایجان‌غربی با همکاری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان تهیه و پخش شده و کلیه دستگاه‌های اجرایی نسبت به قراردادن لینک سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در پورتال دستگاه مربوطه اقدام نمایند.

# نظر : 0