همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری درآذربایجان‌غربی برگزار می شود

جلسه بررسی اقدامات دستگاه‌های اجرایی مرتبط با برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری آذربایجان‌‌غربی، با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، مدیران و مسئولین نهادهای مرتبط در محل سالن جلسات شماره 4 استانداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی، داود غفارپور در نشست هماهنگی برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان در استانداری، با اشاره به اهمیت این همایش، عنوان کرد: همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری استان در حوزه های مختلف سرمایه‌گذاری و اقتصادی، به عنوان یکی از مراکز مستعد اقتصادی کشور در سطح ملی و بین اللملی است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان‌غربی گفت: جذب سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی در حوزه های مختلف از مهمترین اهداف برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری است.

وی افزود: باید از همه ظرفیت‌های رسانه‌ای برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان آذربایجان‌غربی همزمان با برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در سطح ملی و بین المللی بهره گرفته شود.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی با اشاره به نام گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید خاطرنشان کرد: با توجه به شعار امسال امیدواریم با برگزاری شایسته همایش فرصت های سرمایه گذاری به عنوان یکی از با ظرفیت‌ترین استان ‌های کشور، پیشگام در اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق شعار سال باشد.

غفارپور خاطرنشان کرد: همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان‌غربی از اهمیت بسزایی در جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی برای توسعه استان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدمات برخوردار است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت همایش، لازم است کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط با حساسیت ویژه مباحث مربوط به همایش را در حوزه تخصصی خود شامل دعوت از سرمایه گذران داخلی و خارجی، پنل‌های تخصصی همایش، دنبال و پیگیری نمایند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان‌غربی تصریح کرد: این همایش با محوریت کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری و با تأکید توان اقتصادی، پتانسیل‌ها و موقعیت خاص استان از جمله منطقه‌ی آزاد تجاری صنعتی ماکو و مناطق ویژه اقتصادی آذربایجان‌غربی برگزار می گردد.

غفارپور گفت: با توجه به روند مناسب و خوب سرمایه گذاری‌ها در استان آذربایجان‌غربی در سال ۹۷ در حوزه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت، امیدواریم در سال ۹۸ با برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، زمینه جذب سرمایه گذاری‌های جدید که رونق تولید و اشتغال  را به همراه دارد فراهم گردد.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی افزود: بخش‌های تخصصی همزمان با برگزاری همایش یک روزه استان و با پنل تخصصی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف میزبان متقاضیان سرمایه‌گذاری در هریک از بخش‌ها خواهند بود.

 غفارپور تصریح کرد: با برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری استان انتظار می رود شاهد اقدمات خوبی برای جذب سرمایه گذاری‌های جدید در حوزه حمل و نقل، انرژی، گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی و سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی در استان آذربایجان‌غربی باشیم.

وی گفت: همایش فرصت های سرمایه گذاری استان با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و مقامات ارشد کشوری در تاریخ 31 مرداد ماه 98 در ارومیه برگزار می شود.